4-729/2 | 4-729/2 |
24 NOVEMBER 2009
Nr. 1 VAN DE HEER MOUREAUX
Art. 2
In het voorgestelde artikel 74/9, § 1, eerste lid, de woorden « in beginsel » doen vervallen en in fine van dit lid de woorden « behoudens limitatief in deze wet opgesomde uitzonderingen ».
Philippe MOUREAUX. |
Nr. 2 VAN DE HEER MOUREAUX EN MEVROUW DÉSIR
Art. 2
In het voorgestelde artikel 74/9, § 1, tweede lid, de woorden « en indien er geen andere mogelijkheden voorhanden zijn, » doen vervallen.
Verantwoording
Dit gedeelte van de zin wil uitzonderingen creëren waarin de wet niet voorziet. We moeten bijgevolg zo duidelijk mogelijk zijn en dit soort formuleringen vermijden.
Philippe MOUREAUX. Caroline DÉSIR. |
Nr. 3 VAN MEVROUW DÉSIR
Art. 2
In het voorgestelde artikel 74/9, § 1, wordt het tweede lid van § 1, § 1-1.
Verantwoording
Voor een betere leesbaarheid van de tekst wordt voorgesteld om het principe in § 1 en de uitzonderingen in de volgende paragrafen te verduidelijken. Indien dit amendement wordt aangenomen, moeten de volgende paragrafen worden vernummerd.
Nr. 4 VAN MEVROUW DÉSIR
Art. 2
In het voorgestelde artikel 74/9, § 2, de woorden « welbepaalde plaats » door de woorden « open centrum » vervangen.
Verantwoording
Een welbepaalde plaats is een term die niet past in een wetsvoorstel. Eigenlijk zou men moeten kiezen voor open centra door de juridische fictie van niet-begeleide minderjarige vreemdelingen (NBMV) in de observatie- en oriëntatiecentra (OOC) te gebruiken. Wij herinneren eraan dat de NBMV in een observatie- en oriëntatiecentrum wordt opgevangen gedurende maximum twee weken. Die periode kan in uitzonderlijke omstandigheden met vijf dagen worden verlengd op voorwaarde dat dat behoorlijk gemotiveerd is. In die periode is die persoon eigenlijk niet toegelaten op het grondgebied en het OOC wordt gelijkgesteld met een verblijfplaats aan de grens. Het voordeel is echter dat het OOC een open opvangcentrum is zodat de NBMV zich vrij mag verplaatsen. Dat betekent echter niet dat de minderjarige in het land wordt toegelaten, hij kan dus nog steeds worden uitgewezen. Als dat uitwijzingsbesluit niet binnen die twee weken kan worden uitgevoerd, dan mag de NBMV op het grondgebied verblijven.
Nr. 5 VAN MEVROUW DÉSIR
Art. 2
In het voorgestelde artikel 74/9, § 4, de woorden « onder bepaalde voorwaarden » doen vervallen.
Verantwoording
De woorden « onder bepaalde voorwaarden » zijn overbodig aangezien § 4 bepaalt dat de Koning de inhoud van de overeenkomst vaststelt.
Caroline DÉSIR. |