1-386/8 | 1-386/8 |
19 JULI 1996
Evocatieprocedure
In titel III een hoofdstuk IXbis « Samenwerking met Gewesten en Gemeenschappen », omvattende een artikel 50bis (nieuw), invoegen, luidende :
« Art. 50bis. Indien er initiatieven worden genomen door gewesten en gemeenschappen om fiscale en parafiscale stimuli te geven aan ondernemingen die de tewerkstelling behouden of uitbreiden, zal de federale Regering het nodige doen op federaal vlak om zulks mogelijk te maken. »
Verantwoording
België is een federaal land. Ook op het vlak van het tewerkstellingsbeleid zijn belangrijke bevoegdheden geregionaliseerd. Het is meteen ook normaal en positief dat vanuit de deelgebieden initiatieven komen om de werkgelegenheid aan te zwengelen. Aangezien het grote probleem voor extra-tewerkstelling de hoge loonkost is, en verlaging van die loonkost een exclusieve federale bevoegdheid is, is het voor de gewesten en gemeenschappen onmogelijk om zelf de fiscale en parafiscale stimuli te geven die ze voor tewerkstelling zouden wensen. Daarom moet de federale overheid haar volle medewerking aan dergelijke initiatieven uit de deelgebieden, met dien verstande dat de tewerkstelling behouden of uitbreiden het onderliggend doel moet zijn.
Jan LOONES. |