BELGISCHE SENAAT
________
Zitting 2008-2009
________
30 september 2009
________
SENAAT Schriftelijke vraag nr. 4-4604

de Christine Defraigne (MR)

aan de minister van Buitenlandse Zaken
________
Federale Overheidsdienst (FOD) Buitenlandse Zaken - Informatiebronnen - Modernisering - Mobiel internet - Eventuele invoering - Kosten
________
ministerie
internet
mobiele telefoon
telematica
mobiele communicatie
________
30/9/2009Verzending vraag
25/11/2009Dossier gesloten
________
Heringediend als : schriftelijke vraag 4-5408
________
SENAAT Schriftelijke vraag nr. 4-4604 d.d. 30 september 2009 : (Vraag gesteld in het Frans)

De Franse minister van Buitenlandse Zaken vindt dat internetgebruikers over de meest recente technologieën moeten kunnen beschikken. Daarom biedt hij sinds kort een gratis dienst aan op iPhone, iPod touch en telefoons die onder Android werken (een open bronplatform voor smartphones en mobiele telefoons uitgewerkt door Google). De ontwikkeling van een dergelijk aanbod zal in de nabije toekomst naar andere platforms worden uitgebreid.

Gebruikers van mobiel internet zijn vooral geïnteresseerd in diensten en informatie. Moet uw departement dan geen toepassing aanbieden die voldoet aan dergelijke technologieën en aan de verwachtingen van de internetgebruikers, onder andere voor de rubriek “Reisadvies”, zodat de internetgebruikers zich kunnen informeren over de risico’s in de diverse landen?

Hoeveel zou het invoeren van een dergelijke dienst voor uw departement kunnen bedragen?