Berni Collas - MR
 
Geboren te Waimes op 27 april 1954

Licentiaat-tolk (IESLC)
Licentiaat in de politieke wetenschappen - internationale betrekkingen (VUB)
Kandidaat in de rechten (VUB)


1990-2010 : lid van het Parlement van de Duitstalige Gemeenschap (vóór 25 februari 2005 genoemd : Raad van de Duitstalige Gemeenschap)
1990-1999 : voorzitter van de PFF-fractie (Partei für Freiheit und Fortschritt) (Raad van de Duitstalige Gemeenschap)
September 1999 - augustus 2003 : adviseur (vice-eerste minister en minister van Buitenlandse Zaken)
2001-2010 : gemeenteraadslid (Büllingen)
2001-2007 : voorzitter van Ostbelgieninvest (OBI)
September 2003 - januari 2004 : adviseur (minister van Financiën)
2004-2010 : senator aangewezen door het Parlement van de Duitstalige Gemeenschap

Officier in de Leopoldsorde (5 juni 2007)

Overleden op 16 september 2010 te Brussel


Heeft in de Senaat 13 wetsvoorstellen, die wet zijn geworden, ingediend.
(Gegevens vanaf legislatuur 1995-1999)
 
Parlementair werk
Auteursregister
Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Wetgevend werk
Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Schriftelijke vragen
Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Mondelinge vragen
Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Vragen om uitleg
Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
 
Huidig lidmaatschap van commissies
 
Lidmaatschap van commissies sinds 1995
28/1/2004 -2/5/2007 Lid commissie voor de Binnenlandse Zaken en voor de Administratieve Aangelegenheden
28/1/2004 -2/5/2007 Lid commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
28/1/2004 -19/2/2004 Lid commissie voor de Sociale Aangelegenheden
28/1/2004 -5/10/2004 Plaatsvervanger Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
28/1/2004 -2/5/2007 Plaatsvervanger commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging
28/1/2004 -2/5/2007 Plaatsvervanger commissie voor de Justitie
5/2/2004 -8/11/2004 Lid Werkgroep "Vergrijzing van de bevolking"
19/2/2004 -23/3/2004 Plaatsvervanger commissie voor de Sociale Aangelegenheden
23/3/2004 -5/10/2004 Lid commissie voor de Sociale Aangelegenheden
1/4/2004 -2/5/2007 Plaatsvervanger Bijzondere commissie "Globalisering"
5/10/2004 -2/5/2007 Lid Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
13/10/2004 -2/5/2007 Tweede ondervoorzitter commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
9/10/2007 -2/2/2010 Lid Commissie voor de Binnenlandse Zaken en voor de Administratieve Aangelegenheden
9/10/2007 -2/2/2010 Lid Commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
9/10/2007 -2/2/2010 Lid Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
9/10/2007 -2/2/2010 Plaatsvervanger Commissie voor de Justitie
9/10/2007 -7/7/2009 Plaatsvervanger Commissie voor de Sociale Aangelegenheden
18/10/2007 -2/2/2010 Tweede ondervoorzitter Commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
11/12/2008 -22/1/2009 Plaatsvervanger Bijzondere opvolgingscommissie belast met het onderzoek naar de financiŽle en bankcrisis : afvaardiging Senaat
22/1/2009 -20/1/2010 Lid Bijzondere opvolgingscommissie belast met het onderzoek naar de financiŽle en bankcrisis : afvaardiging Senaat