Philippe Bodson - MR
 
Geboren te Luik op 2 november 1944

Burgerlijk ingenieur (ULg)
Master of Business Administration (INSEAD - Fontainebleau - Frankrijk)

Bestuurder van vennootschappen

1980-1989 : gedelegeerd bestuurder en directeur-generaal van Glaverbel
1981-1984 : voorzitter van de Federatie van de glasindustrie
1986-1988 : voorzitter van de Europese Vereniging van vlakglasproducenten
1987-1990 : voorzitter van het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO)
1989- ? : bestuurder van Glaverbel
1989- ? : bestuurder van de Immobiliën Vennootschap van België
1989-1999 : afgevaardigd bestuurder en voorzitter van het directiecomité van Tractebel
1989-2000 : bestuurder van de Generale Maatschappij van België
1989-2000 : bestuurder van Fortis
1995- ? : voorzitter van de Fondation pour l’Architecture
1995- ? : bestuurder van de Stichting voor de Onderneming
1999-2000 : bestuurder van Tractebel
1999-2003 : senator rechtstreeks gekozen door het Franse kiescollege
1999- ? : voorzitter van de raad van bestuur van Diamant Boart
2000- ? : voorzitter van de raad van bestuur van BarcoNet
2000- ? : bestuurder van de telecomgroep BT Belgium
2001 : Chief Executive Officer van Lernout & Hauspie Speech Product

Officier in de Kroonorde (10 april 1990)


Overleden te Brussel op 4 april 2020

 
Parlementair werk
Auteursregister
Legislatuur 1999-2003      
Wetgevend werk
Legislatuur 1999-2003      
Schriftelijke vragen
Legislatuur 1999-2003      
Mondelinge vragen
Legislatuur 1999-2003      
Vragen om uitleg
Legislatuur 1999-2003      
 
Huidig lidmaatschap van commissies
 
Lidmaatschap van commissies sinds 1995
15/7/1999-10/4/2003 Plaatsvervanger commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging
15/7/1999-9/10/2001 Lid commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
15/7/1999-10/4/2003 Plaatsvervanger commissie voor de Sociale Aangelegenheden
15/7/1999-18/4/2001 Plaatsvervanger Federaal adviescomitť voor de Europese Aangelegenheden: afvaardiging Senaat
20/1/2000-10/4/2003 Plaatsvervanger commissie voor politieke vernieuwing
16/2/2000-7/11/2000 Lid Werkgroep "TOBIN-TAX" (FinanciŽn en Economische Aangelegenheden)
9/10/2001-10/4/2003 Lid Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
9/10/2001-10/4/2003 Plaatsvervanger commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden