Francis Poty - PS
 
Eresenator
 
Geboren te Luttre op 8 november 1940

Regent (wetenschappen, aardrijkskunde)

Gewezen leraar

1971- ? : voorzitter van de cultuurcommissie Nord- Alouette
1976- ? : beheerder van La Carolorégienne - logements sociaux de Charleroi
1983-1995 : gemeenteraadslid (Charleroi)
1991-1995 : lid van de Kamer van volksvertegenwoordigers
1991-2004 : lid van de Waalse Gewestraad
1991-2004 : lid van de Raad van de Franse Gemeenschap
1995-2004 : senator aangewezen door de Raad van de Franse Gemeenschap
1995- ? : ondervoorzitter van de raad van bestuur van het Waarborgfonds voor schoolgebouwen van de Franse Gemeenschap
1999-2004 : lid van de Belgische afvaardiging naar de Noord-Atlantische Vergadering
2001-2004 : lid van de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa en de Assemblee van de West-Europese Unie

Ridder in de Leopoldsorde (11 mei 2003)
Burgerlijke Medaille 1e klasse (2 maart 1993)

Heeft in de Senaat 6 wetsvoorstellen, die wet zijn geworden, ingediend.
(Gegevens vanaf legislatuur 1995-1999)
 
Parlementair werk
Auteursregister
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999      
Wetgevend werk
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999      
Schriftelijke vragen
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999      
Mondelinge vragen
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999      
Vragen om uitleg
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999      
 
Huidig lidmaatschap van commissies
 
Lidmaatschap van commissies sinds 1995
12/7/1995-5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
12/7/1995-5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de Justitie
12/7/1995-5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de Buitenlandse Aangelegenheden
12/7/1995-29/11/1995 Plaatsvervanger Commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
12/7/1995-5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de Binnenlandse en de Administratieve Aangelegenheden
12/7/1995-5/5/1999 Lid Commissie voor de Sociale Aangelegenheden
7/11/1996-5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
14/1/1997-9/5/1997 Lid Werkgroep "Faillissement"
15/7/1999-14/2/2001 Plaatsvervanger commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
15/7/1999-22/5/2001 Lid commissie voor de Sociale Aangelegenheden
13/7/2000-10/4/2003 Lid Werkgroep "Ruimtevaart" : afvaardiging Senaat
14/2/2001-10/4/2003 Lid commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
21/2/2001-22/5/2001 Eerste ondervoorzitter commissie voor de Sociale Aangelegenheden
29/5/2001-10/4/2003 Plaatsvervanger commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging
29/5/2001-10/4/2003 Plaatsvervanger commissie voor de Sociale Aangelegenheden
17/7/2003-6/7/2004 Lid commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
17/7/2003-6/7/2004 Plaatsvervanger commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging
17/7/2003-6/7/2004 Plaatsvervanger commissie voor de Sociale Aangelegenheden
1/8/2003-6/7/2004 Plaatsvervanger Controlecommissie betreffende de verkiezingsuitgaven en de boekhouding van de politieke partijen: afvaardiging Senaat
5/2/2004-6/7/2004 Lid Werkgroep "Ruimtevaart" (FinanciŽn en Economische Aangelegenheden)