4-773/2

4-773/2

Belgische Senaat

ZITTING 2007-2008

1 JULI 2008


Voorstel van resolutie inzake de tussentijdse stand van zaken van de Millenniumdoelstellingen voor ontwikkeling


AMENDEMENTEN


Nr. 1 VAN DE HEER ROELANTS du VIVIER

In de considerans, een punt O (nieuw) invoegen, luidende :

« O. Gelet op de Eindverklaring van de Wereldvoedseltop van Rome (3-5 juni 2008); ».

Verantwoording

Actualisering van de resolutie om er de conclusies in op te nemen van de Wereldvoedseltop van Rome, alsook de aandacht voor de landbouwsector. Het aandeel van de landbouw in de overheidsontwikkelingshulp is afgenomen van 17 % in 1980 tot 3 % in 2006.

De verbintenis van 10 % voor de landbouwsector beantwoordt aan de verbintenis van de Afrikaanse landen (Top van de Afrikaanse Unie van Maputo in 2003) om minstens 10 % van hun begrotingsmiddelen aan de landbouwsector te besteden. Afrika, dat op landbouwgebied selfsupporting was, is het werelddeel dat het zwaarst door de huidige voedselcrisis wordt getroffen (vele landen zijn netto-importeurs van voedingsproducten).

Nr. 2 VAN DE HEER ROELANTS du VIVIER

In de considerans, een punt P (nieuw) invoegen, luidende :

« P. Gelet op de conclusies van de Europese Raad van 19 en 20 juni 2008; ».

Verantwoording

Zie de verantwoording van amendement nr. 1.

Nr. 3 VAN DE HEER ROELANTS du VIVIER

In het dispositief, punt 4 als volgt aanvullen :

« , alsook te herinneren aan de verklaring van Maputo van juli 2003, waarin de lidstaten van de AU zich ertoe hebben verbonden het deel van hun begrotingsmiddelen voor landbouw en plattelandsontwikkeling op te trekken tot minstens 10 %; ».

Verantwoording

Zie de verantwoording van amendement nr. 1.

Nr. 4 VAN DE HEER ROELANTS du VIVIER

In het dispositief, een punt 8bis (nieuw) invoegen, luidende :

« 8bis. het aandeel van de landbouwsector in de overheidsontwikkelingshulp op significante wijze te verhogen en in de Europese Unie en de internationale gremia te pleiten voor een soortgelijke verbintenis van de donorlanden; ».

Verantwoording

Zie de verantwoording van amendement nr. 1.

François ROELANTS du VIVIER.

Nr. 5 VAN MEVROUW ZRIHEN

In het dispositief, in punt  6, na de woorden « de noodzaak om » de woorden « , naast de steun die hoe dan ook moet worden geboden aan de actoren uit het middenveld, » invoegen.

Nr. 6 VAN MEVROUW ZRIHEN

In het dispositief, in punt 11 de woorden « of zelfs schuldkwijtschelding » invoegen tussen het woord « schuldverlichting » en de woorden « één van de ».

Nr. 7 VAN MEVROUW ZRIHEN

In het dispositief, punt 20 aanvullen met de woorden « , zich daarbij baserend op toegang tot educatieve diensten ».

Nr. 8 VAN MEVROUW ZRIHEN

In het dispositief, punt 21 aanvullen met de woorden « door er samenwerkingsprojecten in te integreren die werken in de richting van de versterking van de capaciteit van lokaal en regionaal bestuur; ».

Olga ZRIHEN.