Vragen en Antwoorden

BELGISCHE SENAAT


Bulletin 3-69

ZITTING 2005-2006

Vragen waarop niet werd geantwoord binnen de tijd bepaald door het reglement (Art. 70 van het reglement van de Senaat)

(N.): Vraag gesteld in het Nederlands - (Fr.): Vraag gesteld in het Frans


Minister van Economie, Energie, Buitenlandse Handel en Wetenschapsbeleid Wetenschapsbeleid

Vraag nr. 3-5033 van mevrouw Van de Casteele d.d. 8 mei 2006 (N.) :
Archiefbeleid. — Openstelling Kabinetsarchieven.

Op dit moment wordt de rol van de Belgische overheden en de Jodenvervolging en -deportatie door het Studie- en Documentatiecentrum oorlog en Hedendaagse Maatschappij (SOMA) onderzocht.

Tijdens de opvolging van de werkzaamheden in de daarvoor bevoegde Senaatscommissie Institutionele aangelegenheden en de daarin kaderende gedachtewisseling met vooraanstaande historici van het SOMA en het Rijksarchief, blijkt dat dit land meer dan ooit nood heeft aan een moderne en aangepaste archiefwet.

In dit verband had ik graag een antwoord op volgende concrete vragen :

1. Wat is de voorziene timing voor het indienen van deze archiefwet, alsook de daaraan verbonden uitvoeringsbesluiten ?

2. Wat is de houding van de minister met betrekking tot de openstelling van de Kabinetsarchieven. Op dit moment wordt het privaatrechtelijk karakter van de Kabinetsarchieven nog steeds benadrukt. Voor de transparantie in het openbaar bestuur in dit land, alsook het wetenschappelijk onderzoek is dit echter niet bevorderlijk.