Vragen en Antwoorden

Belgische Senaat


Bulletin 1-91

ZITTING 1998-1999

Vragen waarop niet werd geantwoord binnen de tijd bepaald door het reglement
(Art. 66 van het reglement van de Senaat)

(N.): Vraag gesteld in 't Nederlands - (Fr.): Vraag gesteld in 't Frans


Vice-eerste minister en minister van Economie en Telecommunicatie, belast met Buitenlandse Handel (Economie)

Vraag nr. 1051/2 van de heer Olivier d.d. 30 april 1998 (N.) :
Misbruiken bij takelbedrijven.

Via een steekproef op 202 facturen voor het takelen van auto's, stelde de automobilistenclub VTB/VAB wantoestanden vast. Een op drie facturen blijkt te hoog te zijn.

De goedkoopste rekening bedroeg 1 450 frank, de duurste 24 882 frank. Takelaars rekenen het zwaarst door in de provincies Antwerpen en Brabant. Het landelijk gemiddelde ligt op 8 261 frank. Wie zijn auto laat wegslepen op de Brusselse Ring moet gemiddeld 14 965 frank neertellen. In Antwerpen kostte een vergelijkbare takeling 12 580 frank.

In bepaalde gevallen eist politie of rijkswacht het recht op om zelf een takelbedrijf op te roepen bijvoorbeeld als de wagen de weg blokkeert, ernstige verkeershinder veroorzaakt, voor een verkeersonveilige situatie zorgt of fout staat geparkeerd. Ook wanneer de automobilist zich in shock-toestand bevindt of hij werd gehospitaliseerd, heeft hij geen vrije keuze meer omtrent het takelbedrijf.

Gezien de vermelde tariefonzekerheid kan dit leiden tot een hoge factuurprijs. Het ongenoegen bij de automobilisten omtrent de praktijken van bepaalde takelbedrijven is dan ook bijzonder groot.

Graag had ik van de geachte minister een antwoord op volgende vragen :

1. Erkent de geachte minister de misbruiken bij takelbedrijven ?

2. Bestaan er ter zake tarieven die door de takelbedrijven moeten worden nageleefd bij een oproep door rijkswacht of politie ?

3. Indien ja, kan de geachte minister mij een overzicht bezorgen van de tarieven die ter zake moeten worden toegepast (vast recht, prijs per kilometer, supplement voor avond- of weekendprestaties) ?

4. Indien neen, is het niet aangewezen om dienaangaande meer tariefzekerheid na te streven door de takelbedrijven tariefakkoorden te laten afsluiten met rijkswacht en politie ?